Wieczna i idealna dieta

Wieczna dieta – co to jest ?

wieczna dieta

Zamów wieczną dietą

 

Wieczna dieta to nazwa diety stworzonej przez przez osobę zajmującą się promowaniem zdrowia, zbierającą dane z badań i kondensującą wiedzę poprzez patrzenie z każdej możliwej perspektywy aby poznać prawdę. Twórcą ” wiecznej diety” jest  inż. Daniel Antoniów.

Wieczna dieta to dieta idealna, które pozwala nam codziennie uzupełnić wszystkie niezbędne składniki odżywcze oraz dodatkowe składniki odżywcze roślinne.  Wiedza zawarta podczas układania diet jest oparta na badaniach oraz publikacjach od ekspertów np. dla tworzenia norm dla danej populacji.

Wieczna dieta to odżywianie, które ma trwać zawsze. Nie jest to określona dieta w czasie. Jedyna najlepsza dieta dla większości osób ( tu mam na myśli osoby z alergiami np. na orzechy ).

To codziennie odżywienie w pełni odżywcze, z w 100% naturalnymi związkami odżywczymi.

 

Dieta jest w pełni inspirowana naturą i zjawiskami występującymi w przyrodzie.

Poniżej cechy ” Wiecznej diety” :

 1. W 100% naturalne jedzenie
 2. W 70 % nieprzetworzone jedzenie ( rozdrobnienie pokarmu, które zawiera nadal jej całą wartość nie jest przetworzeniem )
 3. Brak nabiału ( nabiał to jedzenie dla ssaków w fazie laktacji, które maja odpowiednią ilość laktozy. z pewnym czasie, u człowiek po ok 4 latach następuje spadek produkcji laktazy, która trawi laktozę  a tym samym produkty z laktozą np. mleko stają się alergenami ) Żaden dorosły ssak nie pije mleka.  co jest zgodne z naturą.
 4. Brak mięsa ( mięso obecnie kupowane w sklepach to hormony, antybiotyki, azotyny i azotany z mięsem w jednym 😉
 5. Uzupełniamy organizm w ponad 177 składników odżywczych w odpowiedniej ilości, w tym ponad 140 niezbędnych. W zależności od wieku, gdyż po pewnym wieku organizm nie produkuje już czynnika FGF lub mniej produkuje kolagenu i elastyny.
 6. Ponad 33 szczepy różnych żywych kultur bakterii
 7. W ramach 30% przetworzonego jedzenia, które jest dopuszczone w naszej diecie możemy też użyć suplementów w 100% naturalnych i ekologicznych jedynie z certyfikatem jakości.
 8. Jemy 3-4 posiłki dziennie
 9. Pijemy odpowiednią ilość wody naturalnej i czystej z ujemnym redoksem.
 10. Podajemy indeks glikemiczny
 11. Podajemy ładunek glikemiczny
 12. Podajemy PH dania – PH zasadowe
 13. Podajemy ilość kalorii w danym daniu
 14. Dajemy zniżki na suplementy diety naturalne, zdrową żywność i produkty dla zdrowia.
 15. Dietę ustalamy dla danej ilości kalorii. Nie ustalamy diety na mniej niż 1000 kcal.
 16. Aktualizacja diety dla nowego wieku lub kalorii  po cenie 10% ceny diety dla jednego dnia.
 17. Dieta bez glutenu

 

Nasza dieta jest w kierunku weganizmu, ale obecnie nie ma możliwości w diecie wegańskiej uzupełnienia witaminy B12. Świat to natura, to przyroda. Bóg nie stworzył świata aby ludzie stosowali suplementy diety z witaminą B12 🙂 tylko dostarczali z przyrody. Choć suplementy niektórych marek są w 100 % naturalne ( Prawie wszystkie suplementy w 100% naturalne ) to jednak źródłem ich jest natura.

Dlatego odkrycie suplementów diety w 100% naturalnych pozwala nam szybko uzupełniać duże dawki związków odżywczych z natury w formie skondensowanej przetworzonej. Czyli jedząc np melona mamy tam 99 % wody a 1% to wartość odżywcza. Uzupełnienie składników odżywczych poprzez suplementy może dodatkowo wzmocnić nasz organizm dostarczając mniejszą ilość pokarmu.

Tu nadmienię, że syntetyczne suplementy diety nie wchłaniają się prawie wcale ( do 5 % ) dlatego są nic nie warte, bo organizm traktuje takie suplementy jak toksyny dlatego je atakuje a nie przyswaja.

 

LICZY SIĘ TYLKO NATURA, której jesteśmy częścią.

 

Jeśli ktoś jest weganinem to proszę pomyśleć pod perspektywą stworzenia: Czy Bóg od początku dał możliwość tworzenia suplementów wraz z informacjami o składnikach odżywczych zawartych w żywności.  W tym kontekście Bóg/ Stwórca dał nam wszystko w formie naturalnej abyśmy mogli żyć w zdrowiu. Nie można w diecie wegańskiej praktycznie uzupełnić Witaminy B12 z natury dlatego weganizm nie jest właściwy. Właściwy jest pół- wegetarianizm z uwzględnieniem ryb. . Źródła witaminy B12 |      Rodzaje witaminy B12

 

Dieta to odżywianie. 

Czy słowo „dieta” natychmiast kojarzy Ci się z nieprzyjemnym schematem odchudzania?

Jeśli tak, prawdopodobnie nie jesteś sam. Rozważmy na przykład użycie terminu „dieta” w marketingu produktów spożywczych – zwykle opisuje on produkty o niskiej zawartości kalorii, takie jak napoje gazowane.

Ale istnieje inne znaczenie tego słowa. Dieta może również odnosić się do jedzenia i picia, które dana osoba spożywa codziennie oraz do psychicznych i fizycznych okoliczności związanych z jedzeniem. Odżywianie to coś więcej niż po prostu „dobra” dieta – chodzi o odżywianie na każdym poziomie. Obejmuje relacje z rodziną, przyjaciółmi, przyrodą (środowiskiem), naszymi ciałami, naszą społecznością i światem.

Wybory dotyczące odżywiania są bardzo powiązane z innymi ludźmi i innymi formami życia na tej planecie, więc zdrowe (i niezdrowe) decyzje mają ogromny wpływ.

 

O kaloriach

Liczba kalorii w pożywieniu jest miarą ilości energii zmagazynowanej w tym pożywieniu. Twoje ciało wykorzystuje kalorie z pożywienia do chodzenia, myślenia, oddychania i innych ważnych funkcji.

Przeciętny człowiek musi jeść około 2000 kalorii dziennie, aby utrzymać swoją wagę. Jednak konkretne dzienne spożycie kalorii może się różnić w zależności od wieku, płci i poziomu aktywności fizycznej. Mężczyźni na ogół potrzebują więcej kalorii niż kobiety, a ludzie ćwiczący potrzebują więcej kalorii niż ludzie, którzy tego nie robią.

Przegląd specjalnych diet

Dieta dla nietolerancji laktozy

Ludzie cierpiący na nietolerancję laktozy powinni pamiętać o swojej diecie o kilku sprawach.

Dieta niskosodowa

Ci, którzy zwracają uwagę na dietę niskosodową, obywają się bez składników żywności zawierających sól.

Z nietolerancją glutenu

W przypadku nietolerancji glutenu należy unikać niektórych składników, zwłaszcza tych z wypieków.

Dieta o niskiej zawartości puryn

Diety o niskiej zawartości puryn unikają niektórych pokarmów, aby zapobiec atakom dny i dny.

Odżywianie fenyloketonurią

Fenyloketonuria jest jedną z najczęstszych wrodzonych chorób metabolicznych. Dieta wolna od fenyloalaniny może pomóc poszkodowanym.

Odżywianie hiperlipoproteinemii

Przy zdrowej diecie lipidy we krwi można optymalizować, zapobiegając w ten sposób hiperlipoproteinemii .

Zamów wieczną dietą